/img/slider/11/thumbnail.webp?v=9463fb380fdb93a5fc546f9d955945e0
Ateitį kurkime drauge
ĮMONIŲ SOCIALINĖ ATSAKOMYBĖ

Mano aistra – pokalbis su Pavelu, 1-ojo Liublino beisbolo ir softbolo klubo prezidentu

Kviečiame perskaityti dar vieną interviu mūsų aistrų ir pomėgių rubrikoje. Gero skaitymo!

Pavelas – ilgametis „Aliplast“ CNC skyriaus darbuotojas, 1-ojo Liublino beisbolo ir softbolo klubo prezidentas ir „Hops Lublin“ komandos trenerio asistentas. Jis turi Lenkijos beisbolo ir softbolo asociacijos (PZBall) išduotą trenerio pažymėjimą.

  • Papasakokite, Pavelai, kada prasidėjo Jūsų beisbolo ir softbolo nuotykis?

Beisbolu susidomėjau dar praėjusiame šimtmetyje, maždaug 1992–1993 metais. Kartu su klasės draugais „Swidniczanka“ aikštelėje lenta atmušinėdavome laukinius obuolius. Tuo metu dar niekas neįsivaizdavo visagalio interneto ir „dėdės Gūglo“, o visi informacijos šaltiniai apsiribojo televizija, laikraščiais ir užsienio kalbomis leidžiamais žurnalais. Tada net pagrindines žaidimo taisykles sužinoti buvo sudėtinga, bet mums pavyko. Tik 1995 m. susipažinau su dabartiniu mūsų treneriu Igoriu Gorzelskiu, kuris per „OLIMP fondą“ Liubline organizavo vasaros beisbolo stovyklą. Nuo to viskas ir prasidėjo. Stovykloje susipažinau su naujaisiais komandos draugais, išmokau žaidimo taisykles ir kartu su daugiau nei keturiasdešimčia berniukų dvi vasaros atostogų savaites žaidžiau beisbolą. To pakako, kad manyje užgimtų aistra šiai sporto šakai. Po metų buvo surengta dar viena vasaros stovykla ir net suorganizuotos pirmosios išvykos į lygos varžybas. Vėliau studijos ir darbas tapo tam tikra kliūtimi, tačiau po kelerių metų vėl grįžau prie savo mėgstamiausio sporto. 2013 m. prisijungiau prie „Ravens Lublin“ komandos, kurią metais anksčiau subūrė Liublino katalikiškojo universiteto studentas. Kartu su Igoriu, vasaros stovyklos draugais ir kitais 2013 m. prisijungusiais žaidėjais padėjome jam plėsti komandą. 2014 m. įkūrėme sporto asociaciją – 1-ąjį Liublino beisbolo ir softbolo klubą „Ravens Lublin“. Prie komandos pradėjo jungtis nauji žmonės. Treniravomės, žaidėme draugiškas rungtynes ir galiausiai 2017 m. patekome į Silezijos lygą, o 2018 ir 2019 m. – į Baltijos beisbolo lygą. Praėjusiais metais taip pat pradėjome žaisti „lėtąjį“ softbolą (angl. Slowpitch Softball) – mums neblogai sekasi.

  • Kodėl pasirinkote būtent beisbolą ir softbolą? Šios sporto šakos Lenkijoje nėra labai populiarios.

Vaikystėje žaisdavau futbolą, nes kas nežaisdavo – tas likdavo nuošalyje. Tačiau nejutau, kad tai mano sportas. Man taip pat patinka krepšinis, bet žaidžiant atsinaujino jau patirta trauma, su kuria kovoju iki šiol. Kita vertus, beisbolas ir softbolas man duoda tai, ko negalėjo pasiūlyti anksčiau išbandytos sporto šakos. Jos unikalios ir reikalauja visiško susikaupimo. Prieš varžovui smūgiuojant kamuoliuką, reikia apgalvoti bent du scenarijus, iš anksto nuspėti, kas nutiks, jei kamuoliukas skries kairėn, arba ką turėsiu daryti, jei jis atšoks dešinėn. Šios sporto šakos moko, kaip devyniems žmonėms aikštelėje veikti išvien, tapti vieninga komanda. Vien pats inventorius – odinė pirštinė, aliumininė, medinė ar kompozitinė lazda, oda aptrauktas kamuoliukas – šioms sporto šakoms suteikia žavesio ir įdomumo. Tai mano aistra. Aš ją kaip tik pasėjau ir įskiepijau savo vaikams, krikšto dukrai ir jų draugams. Beisbolo ir softbolo treniruotės man teikia didžiulį malonumą. Prie mūsų prisijungia nauji žmonės, kurie taip pat jaučia šią aistrą. O pridėtinė mūsų pastangų vertė yra ta, kad jauniausieji mūsų žaidėjai aikštelėje rodo vis geresnius rezultatus.

  • Ar Jums patinka dirbti su vaikais ir jaunimu?

Labai mėgstu dirbti su vaikais, jaunimu ar suaugusiaisiais. Žinau, kad galiu pasidalinti savo žiniomis, papasakoti dalelę savo istorijos, nes beisbolą žaidžiu jau daugiau nei 28 metus. Taip vis daugiau žmonių susipažįsta su šia sporto šaka. Šie metai mums ypatingi, nes prie mūsų prisijungė daug jaunėlių, turinčių didelį potencialą ir, svarbiausia, didelį norą užsiimti šia sporto šaka. Žinoma, ne visada sekasi, ne visada lengva, nes kiekvienas yra skirtingas. Kartais pasitaiko blogų dienų, o trenerio vaidmuo – tokiomis dienomis žaidėjus sutramdyti. Mūsų „naujokai“ paneigia nusistovėjusią klišę, kad šiais laikais jaunimas nenori sportuoti. Jie reiklūs, bet tai geras dalykas, nes trenerių kolektyvas jaučia motyvaciją treniruotes organizuoti taip, kad nebūtų nuobodu ir neįsivyrautų rutina. Pasibaigus tris ar keturias valandas trukusiai treniruotei, jaunimas neretai dar turi jėgų kelis kartus smūgiuoti į kamuoliuką. O paskui girdi vieną po kito: „Dabar aš! Aš po tavęs!“.

  • Ar pirmą kartą dirbate su vaikais?

Ne, ne pirmą kartą. Pirmuosius žingsnius žengiau treniruodamas savo sūnų Mikolajų, kuris, būdamas aštuonmetis, pirmą kartą į treniruotę atėjo 2013 m. Vaikų gynimo dieną. Pirštines su savimi visada pasiimdavome ir važiuodami atostogauti – mėtydavome kamuoliuką paplūdimyje. Iš pradžių beisbolą žaidė tik sūnus – šiandien jis žaidžia pagrindinėje komandos sudėtyje. Ilgainiui prie mūsų prisijungė ir dukra Gabriela, kuri žaisti pradėjo būdama 5–6 metų. Dabar ji puikiai pasirodo aikštelėje kaip jauniausia „Hops Lublin“ komandos žaidėja.

  • Kodėl komanda pavadinta „Hops Lublin“?

Tai buvo mūsų trenerio Igorio Gorzelskio idėja. Pavadinimą „Ravens Lublin“ priėmėme tik iš mandagumo, nes prisijungėme prie jau metus egzistuojančios komandos, tačiau jis nelabai tiko Liublino regionui. 2022 m. pabaigoje atėjo laikas pokyčiams. Po daugiau nei dvejus metus dėl pandemijos trukusios pertraukos grįžome į aikštę. Buvome pasirengę išbandyti naują beisbolo versiją ir tuo pačiu pasinaudojome proga atnaujinti savo įvaizdį. Šis pavadinimas artimas pačiam Liublino regionui. Čia auga viena populiariausių apynių rūšių – Lubelski. Kitus mūsų sugalvotus pavadinimus jau buvo pasirinkusios kitos beisbolo ir softbolo komandos.

  • Kaip galima prisijungti prie „Hops Lublin“?

Su komanda susisiekti galima telefonu, el. paštu arba per „Hops Lublin“ gerbėjų „Facebook“ puslapį, kur rasite visą kontaktinę informaciją.

  • Ar ketinate dalyvauti kokiose nors varžybose?

Žinoma! Tiesą sakant, jau dalyvaujame. Praėjusiais metais kilo idėja žaisti vieną iš beisbolo atmainų – „lėtąjį“ softbolą (angl. Slowpitch Softball). Dalyvavome Lenkijos mėgėjų „lėtojo“ softbolo lygos (toliau – PALS) varžybose ir šią tradiciją tęsiame iki šiol. Praėjusį sezoną PALS lygoje užėmėme antrąją vietą, o šiuo metu esame 2022 m. Vroclavo taurės tarptautinio turnyro čempionai. Šiemet pirmą kartą per visą komandos ir Liublino istoriją birželio 24 d. surengėme turnyrą savo aikštėje. Turnyre varžėsi Varšuvos, Vroclavo ir Katovicų komandos. Mūsų laukia dar du lygos turnyrai Vroclave ir Katovicuose bei tarptautinis Vroclavo turnyras.

  • Kokią poziciją užimate aikštelėje?

Esu antrosios bazės ir pirmosios bazės gynėjas.

  • Jūsų mėgstamiausias žaidėjas?

Javier Baez.

  • Kokią (-ias) komandą (-as) palaikote?

„Detroit Tigers“, „New York Mets“ ir „Chicago Cubs“.

Ačiū, Pavelai, už malonų pokalbį ir pasidalijimą savo gausiomis žiniomis apie beisbolą ir softbolą. Linkime Jums sėkmės ateityje!

Apsilankykite kitose mūsų svetainėse
Aliplast Extrusion, Corialis